سالگرد ایران جمعیت زندگی شهرسازی

سالگرد: ایران جمعیت زندگی شهرسازی سیستان و بلوچستان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آبروداری تلویزیون با «نقی» و «کلاه قرمزی»

با اعلام برنامه های نوروز 97 حالا دیگر می توان مطمئن بود که تلویزیون در این مناسبت خاص برگ برنده خاصی ندارد و چشم امید همه فقط به دنبال نتیجه کار سیروس مقدم و ا

آبروداری تلویزیون با «نقی» و «کلاه قرمزی»

آبروداری تلویزیون با «نقی» و «کلاه قرمزی»

عبارات مهم : سریال

با اعلام برنامه های نوروز 97 حالا دیگر می توان مطمئن بود که تلویزیون در این مناسبت خاص برگ برنده خاصی ندارد و چشم امید همه فقط به دنبال نتیجه کار سیروس مقدم و ایرج طهماسب است.

با اعلام برنامه های نوروز 97 حالا دیگر می توان مطمئن بود که تلویزیون در این مناسبت خاص برگ برنده خاصی ندارد و چشم امید همه فقط به دنبال نتیجه کار سیروس مقدم و ایرج طهماسب هست. به تازگی معاون سیما به همراه مدیران شبکه های متفاوت دور هم جمع شدند تا راجع به برنامه های نوروز 97 تلویزیون به طور مفصل توضیح دهند.

البته توضیح مفصلی در کار نبود و فقط یک سری اطلاعات خیلی کلی و پراکنده از برنامه های عید در اختیار رسانه ها قرار گرفت. با این که هنوز جهت قضاوت کردن راجع به ساختار کلی تلویزیون در تعطیلات نوروز خیلی سریع است ولی از روی همین اطلاعات کوتاه هم می شود نتیجه گرفت که این رسانه در نوروز 97 کنداکتور پرباری ندارد. باز هم بار تمام جذابیت برنامه های نوروزی، روی دوش «کلاه قرمزی» و «پایتخت 5» هست. با از بین بردن «دیوار به دیوار 2» از کنداکتور شبکه سه، سریال «آرمان دو» در میدان مسابقه نوروزی قرار گرفته که با توجه به آنچه راجع به آن شنیده ایم، فعلا نمی شود امید خاصی به آن داشت.

آبروداری تلویزیون با «نقی» و «کلاه قرمزی»

دیوار به دیوار 2
از طرف دیگر شبکه نسیم از هر لحظه خالی تر هست. از «خندوانه» و «شبی با بعدی» هیچ خبری نیست و امیدی به جذابتر شدن «دورهمی» در ایام عید هم نداریم. ضمن این که فعلا اسمی از برنامه های جالب تازه به میان نیامده است و هنوز نمی دانیم کدام یکی از مسابقه های و برنامه های تازه می تواند هیجان زده مان کند. در کنار همه اینها، تلویزیون به جای دست گذاشتن روی فیلم های جالب کمدی، یک مشت فیلم تلخ و غمگین در کنداکتور نوروز قرار داده هست. فعلا راجع به ترکیب فیلم های سینمایی خارجی چیزی نمی دانیم ولی بعید است فیلم ها طوری گزینش شده است باشند که بتوانند برگ برنده ای جهت ایام تعطیل باشند.

شبکه یک
چه چیزهایی پخش می کند: «پایتخت 5» سریال نوروزی شبکه یک است که ساعت 22:15 هر شب پخش می شود. علی ضیا خاص برنامه سال تحویل را اجرا می کند و در طول نوروز مستند «ایرانگرد» هر شب ساعت 23 و مسابقه «دستپخت» هر شب ساعت 20 روی آنتن این شبکه می رود. داریوش کاردان ساعت 18 هر روز برنامه ای گفت و گومحور با نام «کاردانها» را اجرا خواهدکرد.

تحلیل: موفقیت «پایتخت» از همین حالا تضمین شده است هست؛ حتی اگر دلواپس باشیم سریال به علت ورود به مسئله داعش شاید شعاری شده است باشد. خیلی ها بی صبرانه منتظر شخصیت های دوست داشتنی «پایتخت» هستند. علی ضیا کاری سخت پیش رو دارد؛ اگر بتواند خود را مدیریت کند و دست از حرکات اضافه بردارد، می توان به موفقیتش امید داشت در غیر این صورت عرصه را واگذار می کند. او جهت خاص برنامه سال نو چه سورپرایزی دارد؟

«ایرانگرد» مستند جذابی است و «دستپخت» مشتری خاص خود را دارد ولی حتی اگر سری جدیدشان در بالاترین سطح کیفی تولید شده است باشند، موج آفرینی از آنها توقع به جایی نیست. کاردان می تواند یک کار شسته رفته تحویل دهد ولی «کاردانها» مخاطب حداکثری پیدا نخواهدکرد؛ این را به خاطر سابقه برنامه های اخیر کاردان و سبک و سیاق اجرایش می گویم که میزان بیننده هایش گسترده نیست.

شبکه دو
چه چیزهایی پخش می کند: «تعطیلات رویایی» سریال شبانه شبکه دو است که ساعت 21:30 هر شب پخش می شود. «کلاه قرمزی» ساعت 20 روی آنتن می رود. خاص برنامه سال نو را م حمد سلوکی و ژیلا صادقی اجرا می کنند. سری تازه محل «گل و بلبل»، برنامه های «خوش و بش»، «جیوه گی»، «گله به گله» و «بهترین شو» از جمله داشته های نوروزی شبکه دو است.

با اعلام برنامه های نوروز 97 حالا دیگر می توان مطمئن بود که تلویزیون در این مناسبت خاص برگ برنده خاصی ندارد و چشم امید همه فقط به دنبال نتیجه کار سیروس مقدم و ا

تحلیل: برگ برنده شبکه دو «کلاه قرمزی» هست. عروسک های دوست داشتنی محبوبیتی فراوان پیش بزرگ و کوچک دارند و از حالا می توان نامش را در صدر پربیننده های نوروز 97 دید. «تعطیلات رویایی» حکم هندوانه دربسته دارد؛ علیرضا امینی می تواند سریالی شاداب تحویل بینده ها دهد؟ به خاص برنامه سال تحویل شبکه دو امید چندانی نیست؛ سلوکی و صادقی رقبایی چون احسان علیخانی و علی ضیا کنار خود می بینند که محبوب تر هستند.

از آن سو صادقی با اجرای برنامه شبانه «نگی که نگفتی» جایگاه مستحکم خود را از دست داد و سلوکی در اجرای اخیر جشنواره جام جم ضعیف ظاهر شد. «محله گل و بلبل» با سرعت ساخته می شود و خطر تکرار برنامه ضعیف نوروز 93 بیخ گوش آن هست. دیگر برنامه هایی که نام ارزش را در اوج می بینید، در ایام روتین روی آنتن بوده اند و هرگز قدرت ترکاندن ندارند.

شبکه سه
چه چیزهایی پخش می کند: شبکه سه بین سریال های «دیوار به دیوار 2» و «آرماندو» مردد بود و در نهایت دومی را جهت پخش گزینش کرد. خاص برنامه سال تحویل را احسان علیخانی اجرا می کند. «مردان آهنین» بعد از سال ها تعطیلی، بار دیگر به آنتن بازگشته. این شبکه به گفته مدیر آن مستند «اقلیم» را هم پخش خواهدکرد. «زمانی جهت خندیدن» دیگر برنامه شبکه سه است.

تحلیل: احسان عبدی پور کارگردان خوش قریحه ای است ولی باید منتظر ماند. ترکیب بازیگران پاشنه آشیل سریال «آرماندو» نخواهدشد؟ امتیاز مهم شبکه سه به خاص برنامه سال تحویل آن است که امسال هم به احسان علیخانی سپرده شده است هست. در شرایط مساوی تعداد علاقه مندان این مجری بیش از رقبا است و در مجموع از نظر برنامه سازی و دعوت از صورت ها موفق تر عمل می کند.

«مردان آهنین» می تواند پربیننده شود ولی هرگز به پای «آقای گزارشگر» که جای خود را باز کرده بود و امسال از کنداکتور کنار گذاشته شده است هست، نمی رسد. راجع به «زمانی جهت خندیدن» نیاز به آینده نگری نیست؛ این مسابقه که نشانه آن کشف استعدادهای کمدی در زمینه استندآپ هست، به تازگی شروع شده است و از سطح کیفی پایینی برخوردار هست. سری اول این مسابقه سال پیش روی آنتن رفت ولی نتیجه ای جز شکست به همراه نداشت.

شبکه پنج
چه چیزهایی پخش می کند: شبکه پنج از چندی پیش سریال «هیات مدیره» مازیار میری را جهت شب های نوروزی فیکس کرده بود که پخش آن بعد از نوروز ادامه می یابد. مدیر این شبکه راجع به خاص برنامه سال تحویل اطلاع رسانی نکرد و نمی دانیم آیا برنامه ای دارد یا نه. به گفته مجید زین العابدین برنامه های «شب فیروزه ای»، «دوستت دارم مادر»، مسابقه تلفنی «پلاک پنج» و مسابقه «پنج ستاره» به همراه سریال کارتونی «ژول ورن» در نوروز از آنتن شبکه پنج پخش می شود.

آبروداری تلویزیون با «نقی» و «کلاه قرمزی»

تحلیل: مازیار میری می تواند سریالی مطلوب تحویل بیننده دهد و او را سرگرم کند. این را پیش تر ثابت کرده و باید دید این بار نتیجه «هیات مدیره» چه شده. بعضی بازیگران سریال کارکشته هستند ولی در بین آنها ستاره دیده نمی شود. راجع به بقیه داشته های شبکه پنج آنچه مبرهن است اینکه هیچ کدام زبانزد نخواهندشد. براساس یک قسمت پخش شده است از مسابقه «پنج ستاره» می توان آن را مسابقه ای موفق دانست که با اجرای اشکان خطیبی مخاطب خاص خود را راضی نگه می دارد ولی تبدیل به برنامه ای پربیننده نمی شود. «شب فیروزه ای» بارها روی آنتن رفته و بضاعتش گفت و گو با چندینه بازیگر و اجرای جنگ در میان تماشاچی ها هست. «دوستت دارم مادر» که در طول سال گاهی وقت پخش می یابد، صاحب مخاطب حداقلی است.

شبکه نسیم
چه چیزهایی پخش می کند: قرار است برنامه «دورهمی» در روز 29 اسفند از ساعت 16 تا 18 روی آنتن باشد و در ایام عید هم هر شب ساعت 23 از شبکه نسیم پخش شود. غیر از دورهمی، برنامه های «وقتشه»، «کودک شو»، فینال «هوش برتر»، «ویتامین خ» و فینال «خانواده باحال» هم هر شب روی آنتن می رود.

با اعلام برنامه های نوروز 97 حالا دیگر می توان مطمئن بود که تلویزیون در این مناسبت خاص برگ برنده خاصی ندارد و چشم امید همه فقط به دنبال نتیجه کار سیروس مقدم و ا

تحلیل: اگر فهرست برنامه های نوروزی شبکه نسیم را با کنداکتور روزهای عادی شبکه نسیم مقایسه کنید، قطعا تفاوت خاصی احساس نمی کنید. درواقع شبکه نسیم جهت ایام عید هیچ تلاش خاصی نکرده هست. از یک طرف پخش سری تازه «خندوانه» به تعویق افتاده و از طرف دیگر اعلام شده است که برنامه «شبی با عبدی» به خاطر مشکلاتی که در دکور آن به وجود آمده، آخرهای فروردین پخش شود.

البته با توجه به سابقه ممنوع التصویری اکبر عبدی، به نظر می رسد مسئله زیاد هم به دکور مرتبط نباشد. چون به گفته مدیر شبکه نسیم تا به حال 9 قسمت از برنامه ضبط شده است و طبیعتا اگر همین 9 قسمت را هم پخش می کردند اوضاع خیلی بهتر از این بود که کنداکتور مثل همین حالا خالی بماند. توجه به اینکه خود مهران مدیری هم تاکید داشت مهمان هایشان ته کشیده و به آخر راه رسیده اند، بعید است در دورهمی نوروزی هم چیزی فراتر از آنچه تا الان شاهدش هستیم، ببینیم.

شبکه کودک و امید
چه چیزهایی پخش می کند: مدیر شبکه پویا از پخش 23 برنامه مشمول بر سه مجموعه و پنج پویانمایی تازه صحبت به میان آورده. مدیر شبکه امید هم اعلام کرده برنامه هایی مثل راهیان نور، مسابقه ازی خور، آماده باش، نبرد ربات ها، خنده منزل هزار و یک داستان، جالبه که بدونی و… را جهت عید آماده پخش کرده. علاوه بر اینها قرار است 18 فیلم سینمایی رئال و 18 فیلم سینمایی انیمیشن، سه سریال با نام فرزند های مدسه آلپ، مکتوبه و… هم پخش شود.

تحلیل: به نظر می رسد نباید منتظر اتفاق های چندان هیجان انگیزی در شبکه کودک و امید باشیم. البته هنوز راجع به بعضی از برنامه ها و اسامی فیلم های سینمایی و انیمیشنی اطلاعی نداریم. اشتباه مهم مدیران در این مراسم دقیقا به همین ضعف اطلاع رسانی بر می گردد. قطعا اگر فهرستی جامع از کل فیلم ها و سریال های جدیدی که قرار است در ایام عید روی آنتن باشد منتشر می کردند، خیلی راحت تر می شد راجع به عملکرد این شبکه ها در این مناسبت صحبت کرد. شبکه امید فقط نام دوتا از مجموعه هایی که قرار است در نوروز روی آنتن باشند را اعلام کرده: یکی فرزند های مدرسه آلپ و دیگری مکتوبه! اگر منظور همان فرزند های مدرسه والت باشد که بعد از این همه سال قطعا آنقدر جالب نیست که مخاطبان بخواهند در تعطیلات نوروز تماشا کنند و از جست و هوا اسم سریال مکتوبه در گوگل هم به نتیجه خاصی نرسیدیم.

سایر شبکه ها
چه چیزهایی پخش می کند: در نشست اخیر، مدیران شبکه چهار، مستند و سلامت هم حضور داشتند شبکه چهار اجرای خاص برنامه سال تحویل را به محمد صالح علا سپرده هست. این شبکه در ایام عید برنامه های «معرفت»، «زاویه 2»، «چشم شب روشن»، «چهارسوی علم»، ««پرتره نویسندگان» و «هنرمندان تجسمی» را روی آنتن می برد.

شبکه مستند سراغ مستندهایی راجع به ایران، حیات وحش، «سمرقند» با محوریت پخت شیرینی ها، مسابقه «ضدگلوله»، مسابقه «خانه ما»، مجموعه «درباره تاریخ» و… می رود. شبکه سلامت سری تازه برنامه های «جمله ضربان»، «مادر، کودک، تندرستی»، «حال خوب»، «سینما سلامت»، «نیلوفر آبی»، «ورزش داروست» و «سالم شو» را پخش می کند. در این میان افق هم قرار است «هفت روز و هفت ساعت» را روی آنتن بفرستد.

آبروداری تلویزیون با «نقی» و «کلاه قرمزی»

تحلیل: خاص برنامه سال تحویل شبکه چهار مورد پسند علاقه مندان محمد صالح علا هست. بقیه برنامه های این شبکه هم مخاطب معدود دارند، منتها نمی دانیم رضایت خاطر آن ها فراهم می شود یا نه. بعضی از برنامه های شبکه را در طول سال دیده ایم. این بار رنگ و لعاب نوروزی گرفته اند و با توجه به سابقه خوب شبکه می تواند موردپسند واقع شود. اتفاق مهم را احتمالا شبکه افق رقم خواهدزد با مجموعه رئالیتی شوی «هفت روز و هفت ساعت».

فیلم های سینمایی ایرانی
چه چیزهایی پخش می کند: در نشست خبری مذکور، اعلام شده است که 20 فیلم تازه ایرانی در ایام عید از تلویزیون پخش می شود. فیلم ها عبارتند از: «اروند»، «ویلایی ها»، «دریاچه ماهی»، «اشنوگل»، «نفس»، «ماجرای نیمروز»، «سیانور»، «آزادی مشروط»، «یتیمخانه ایران»، «برادرم خسرو»، «خانه ای در خیابان چهل و یکم»، «بیست و یک روز بعد»، «گیتا»، «مرگ ماهی»، «گمیجی» و «قهرمانان کوچک».

تحلیل: تلویزیون به طور کلی قید پخش فیلم های کندی و شاد را در ایام عید زده و قرار است یک مشت فیلم تلخ روی آنتن بفرستد. طبیعتا هر کسی می داند که فیلم هایی با مباحث مرگ، قصاص، بیماری و… گزینه هایی مناسب جهت نوروز نیستند ولی معلوم نیست آیا مدیران درست دستشان را روی چنین گزینه هایی گذاشته اند. «ویلایی ها»، «آزادی مشروط»، «خانه ای در خیابان چهل و یکم»، «برادرم خسرو»، «بیست و یک روز بعد»، «گیتا» و «مرگ ماهی»، جزو آثاری هستند که در شرایط معمولی سال هم کام مخاطبانشان را تلخ می کنند، چه برسد به اینکه در تعطیلات نوروز روی آنتن باشند.

فیلم هایی مثل «نفس» و «سیانور» هم با اینکه آثار قابل قبولی به حساب می آیند ولی نهایی کاملا تلخ دارند. شاید فقط «ماجرای نیمروز» و «قهرمانان کوچک» گزینه های نسبتا مناسبی جهت پخش در تعطیلات باشند. امیدواریم حداقل فیلم های خارجی آنقدر جذابیت داشته باشند که تلخی ایرانی ها را بپوشاند.

روزنامه هفت صبح

واژه های کلیدی: سریال | نوروز | سریالی | نوروزی | برنامه | مسابقه | تلویزیون | اخبار فرهنگی و هنری

آبروداری تلویزیون با «نقی» و «کلاه قرمزی»

آبروداری تلویزیون با «نقی» و «کلاه قرمزی»

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs