سالگرد ایران جمعیت زندگی شهرسازی

سالگرد: ایران جمعیت زندگی شهرسازی سیستان و بلوچستان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «شکل آب» عالی ترین فیلمم است / گیلرمو دل تورو

به گزارش مهر، در بررسی عالی ترین آثار گیلرمو دل تورو کارگردان مکزیکی می توان از فیلم هایی چون «کرونوس» در سال ۱۹۹۳، «استخوان پشت شیطان» در سال ۲۰۰۱، «پسر جهنمی

«شکل آب» عالی ترین فیلمم است / گیلرمو دل تورو

گیلرمو دل تورو: «شکل آب» عالی ترین فیلمم است

عبارات مهم : سازنده

کارگردان مکزیکی می گوید «شکل آب» عالی ترین فیلمش هست، هرچند ساختنش واقعا سخت بود.

به گزارش مهر، در بررسی عالی ترین آثار گیلرمو دل تورو کارگردان مکزیکی می توان از فیلم هایی چون «کرونوس» در سال ۱۹۹۳، «استخوان پشت شیطان» در سال ۲۰۰۱، «پسر جهنمی» در سال ۲۰۰۳ و «هزار توی پن» در سال ۲۰۰۶ یاد کر، ولی دوست قدیمی وی آلخاندرو ایناریتو سازنده «مرد پرنده ای» و «بازگشته» که همراه دل تورو و آلفونسو کوارون سازنده «جاذبه» و «فرزندان مردان» سه آمیگوی سینما را تشکیل می دهند، اعتقاد است فیلم تازه دل تورو یعنی «شکل آب» عالی ترین فیلم اوست.

اما خود دل تورو در این باره چه می گوید؟ پاسخ او چنین است: در دوستی طولانی مدت ما این یکی از مواردی است که من با ایناریتو موافقم. (او با خنده این پاسخ را می دهد)

وی می گوید: چون خود من این فیلم را باعشق دوست دارم. این خیلی خوش شانسی است که آخرین فیلمی که ساخته ای را این قدر دوست داشته باشی. این هر لحظه اتفاق نمی افتد ولی در این مورد، اتفاق افتاده هست. فکر می کنم در میان همه فیلم هایی که ساخته ام این فیلم از همه جالب تر، بامزه تر و انسانی تر است.

کارگردان مکزیکی می افزاید: در واقع هر قدمی که در طول ۲۵ سال کاری خودم برداشتم به ساخت این فیلم نزدیک تر شدم.

در فیلم «شکل آب» سالی هاوکینز در نقش الیسا اسپوزیتو، زنی خدمتکار بازی می کند که در یک آزمایشگاه مخفی دولتی در دهه ۱۹۵۰ در بالتیمور کار می کند و متوجه ساخت مخلوقی عجیب در آنجا می شود که خیلی دوستش دارد.

با این حال ساخت این فیلم جهت دل تورو راحت نبود. خودش می گوید: این یک تجربه وحشتناک فیلمسازی بود. خیلی سخت بود، خیلی سخت.

وی به مسایل مالی نیز اشاره و اظهار می کند: ما ۶۰ تا ۷۰ میلیون دلار بودجه جهت فیلمی هزینه کردیم که تنها ۱۹.۵ میلیون دلار داشت ولی هدفمان این بود که به نظر فوق العاده باشد. به همین علت باید قربانی زیادی می دادیم و فداکاری زیادی می کردیم.

دل تورو در ادامه می گوید: همه این زحمت ها را در فیلم نمی بینید. فیلم پرزرق و برق، گسترده، و شاعرانه است ولی ساختش خیلی خیلی سخت بود.

فیلم «شکل آب» بروزترین فیلم گیلرمو دل تورو که در هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز به نمایش در آمد موفق به کسب جایزه مهم این جشنواره شد.

فیلم قبلی دل تورو با عنوان «قله خونین» دو سال پیش اکران شده است بود. او در این فاصله یک کتاب کودک هم نوشت.

«شکل آب» ۸ دسامبر در سینماها به نمایش درمی آید.

«شکل آب» عالی ترین فیلمم است / گیلرمو دل تورو

واژه های کلیدی: سازنده | میلیون | کارگردان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs